Jazyky:

ONLINE REZERVACE
TRX – cvičení pro elitní vojáky!
12říjen
12. říjen, 18

TRX – cvičení pro elitní vojáky!

Cvičení TRX začalo pěkně zostra! 🙂 Vzniklo u elitních vojenských jednotek NAVY SEALs kolem roku 1997 a jeho zakladatelem je Randy Hetrick, který byl také jejich členem. Jako první použil závěsný posilovací systém, tehdy vytvoření z pásku k jiu-jitsu a padákové šňůry. Hlavním cílem bylo připravit trénink k maximálnímu rozvoji síly, rovnováhy, pružnosti těla a zároveň ke stabilizaci hlubokých svalů.


fort-bragg-trx-suspension-training-image


Název TRX je zkratka slovního spojení ‚Total Resistance eXercises‘, a toto cvičení představuje ucelený trénink založených na využití vlastní hmotnosti s využitím speciálního závěsného systému.

Nejdůležitějším aspektem cvičení je možnost nastavit cviky přesně podle potřeb nebo záměru každého sportovce. Celá náročnost se určuje jen postavením vašeho těla k závěsnému systému a díky tomu můžete začít úplně od nuly a vypracovat se až k vašemu cíli! 🙂

S pomocí TRX tak nejen pořádně procvičíte svaly celého těla, od těch vědomých – bicepsy nebo stehenní svaly, až po hluboké – core svaly středu těla. Zároveň s tím také zvýšíte svalovou výdrž a procvičíte správné držení.


37087451_1988982854733036_3117734794734075904_n


Díky své variabilitě je cvičení TRX vhodné pro různé kategorie sportovců. Každý si může cviky lehce upravit tak, aby odpovídaly jeho cílům. Cvičení zlepší kondici vytrvalostním sportovcům – běžcům nebo cyklistům, pomůže rozvinout stabilitu i core svaly – pro kondiční cvičící nebo začátečníky, a nebo zvýší tělesnou sílu a svalovou odolnost – pro silové sportovce a zápasníky.

Lekce je pod vedením zkušené instruktorky, která zajistí, že cvičení nebude jen dřina, ale i zábava! 🙂 Sylva Šumberová je profesionální trenérkou s mnohaletou praxí. Je držitelkou certifikátů cvičení nejen pro TRX, ale také pro BOSU, Pilates, Zdravá zad a mnoha dalších. Věnuje se tréninku rekreačních i vrcholových sportovců a úspěšně pomáhá svým klientům také s rehabilitačními cvičením.

Foto: www.trx.com