Jazyky:

ONLINE REZERVACE
Lekce BOSU jsou pro vaše zdraví i zábavu ze cvičení!
11říjen
11. říjen, 18

Lekce BOSU jsou pro vaše zdraví i zábavu ze cvičení!

BOSU je relativně nová cvičební pomůcka, v roce 1999 ji vymyslel trenér David Weck, a patří do kategorie ‚nezpevněných podložek‘. Je vytvořena z půl-míče, který má jednu polovinu pevnou a druhou pohyblivou, a při cvičení se tak dá použít z obou stran.

Největší výhodou cvičení na BOSU je zapojení nejen vědomých svalů jako jsou bicepsy nebo stehenní svaly, ale i hlubokých kosterní svalů. Ty se někdy nazývají také hlubokým stabilizačním systémem a jsou to svaly, které nám pomáhají se správným držením celého těla. Patří mezi ně třeba mezižeberní svaly, svaly které udržují správnou pozici obratlů páteře nebo svaly pánevního dna.

Ochabnutí hlubokých svalů souvisí s moderním životním stylem, například častou sedavou prací, a je to jeden z důležitých původců některých civilizačních nemocí.

Cvičení BOSU je tak vhodné pro všechny kategorie sportujících, od mladých a začínajících až po starší. Stejně tak dobře ale poslouží i pokročilým a vrcholovým sportovcům ke zlepšení formy nebo nápravě jednostranného zatížení z vrcholového sportu. A jako každé cvičení pomáhá k posílení kardiovaskulárního systému.


a_bosu_pic


Cvičením s touto pomůckou zpevníte a posílíte celé tělo, třeba stehna a hýždě, zredukujete tělesný tuk a zlepšíte si fyzickou kondici. Zároveň jím ale i aktivujete hluboké svaly, čímž můžete předejít nebo i napravit bolesti beder, mezi-lopatkových svalů, kolenních kloubů a kyčlí, a nebo posílíte svaly pánevního dna, které podporují sexuální funkce. Nezlepšíte si tak jen svou kondici, ale i svoje zdraví!

Lekce je pod vedením zkušené instruktorky, která zajistí, že cvičení nebude jen dřina, ale i zábava! 🙂 Sylva Šumberová je profesionální trenérkou s mnohaletou praxí. Je držitelkou certifikátů cvičení nejen pro BOSU, ale také pro TRX, Pilates, Zdravá zad a mnoha dalších. Věnuje se tréninku rekreačních i vrcholových sportovců a úspěšně pomáhá svým klientům také s rehabilitačními cvičením.


_bosu04


Foto: www.bosu.com